Fødselsdagsudsalget slutter snart
close
Doktor Proktor Og Verdens Undergang Måske - Bog 3

Doktor Proktor Og Verdens Undergang, Måske - Bog 3 - Jo Nesbø - Bog

Desværre, dette produkt er ikke tilgængeligt i øjeblikket. Men bare rolig, vi har masser af andre fantastiske produkter, du vil elske!

Tjek vores relaterede varer herunder, eller brug søgefeltet og menuen til at finde præcis det, du leder efter.

Beskrivelse

Doktor Proktor 3.

I denne tredje bog kommer der mystiske lyde fra kloakken under Oslo … Kunne det have noget at gøre med de mange strømper, der ALTID bliver væk? Og er der en forbindelse mellem de forsvundne strømper og et super klamt væsen?

Doktor Proktor, Lise og Bulle kaster sig ud en ny hæsblæsende historie. Denne gang om en invasion indefra, kormusik vs militærorkester, magiske drikke, om hvordan strømper rent faktisk forsvinder fra vaskemaskinerne, ægte frømænd, knap så ægte bavianer, ondskabsfulde vaffeljern, en syvbenet edderkop, en barbeque-konge i eksil og VERDENS UNDERGANG ... måske.

Oversat af: Allan Hilton Andersen

Illustreret af: Per Dybvig

Yderligere information

Oprindelig titel Doktor Proktor Og Verdens Undergang. Kanskje
Serie Doktor ProktorJo Nesbø
Forfatter(e) Jo Nesbø
Kategori Bøger
Genre(r) Børnebøger
Forlag Forlaget Alvilda
Udgivelsesdato Er udgivet
Vis mere

Kundernes vurdering

Vores brugere har bedømt Doktor Proktor Og Verdens Undergang, Måske - Bog 3 Bog til 5 ud af 5 stjerner baseret på 1 anmeldelse
Bjørn Crewe
Humoristisk og velskrevet fortsættelse af Jo’s serie, for både voksne og børn. Så godnatlæsning er oplagt.
Man gør bedst i at læse serien i kronologisk rækkefølge, for at kunne værdsætte visse detailler.
Nok ikke en bog for de aller mindste, visse passager kan være lidt uhyggelige eller triste.
Masser af gode grin!